O nas


Jesteśmy doradczyniami noszenia, doulami, Promotorkami Karmienia Piersią, instruktorkami masażu shantala i szkoły rodzenia. Udzielamy wsparcia kobietom, matkom i rodzicom w formie szkoły rodzenia oraz porad, spotkań i warsztatów dotyczących noszenia w chustach, okresu okołoporodowego, naturalnej i ekologicznej pielęgnacji małego dziecka, karmienia piersią, a także wychowania starszych dzieci. Prywatnie jesteśmy koleżankami i mamami - razem mamy pięcioro dzieci, które staramy się wychowywać w duchu rodzicielstwa bliskości. Dwoje naszych dzieci urodziło się w domu.

Wierzymy, że do roli rodzica można, a nawet powinno się przygotować, i że nauka ta nie kończy się na szkole rodzenia :) Razem stworzyłyśmy więc MATECZNIK - miejsce, w którym każdy rodzic może znaleźć wsparcie. Jest to warsztatownia i klub dyskusyjny w jednym. Naszą misją i celem jest kreowanie pozytywnego przekazu o porodzie i macierzyństwie poprzez wykłady i warsztaty z tematyki okołoporodowej i rodzicielskiej, spotkania z ciekawymi gośćmi, pokazy filmów, wystawy, tematyczne grupy wsparcia i wiele innych. Nie płyniemy z nurtem - aspirujemy do tego, by ten nurt współtworzyć.


ANNA FURMANIUKinstruktor szkoły rodzenia i masażu shantala, doradca noszenia ClauWi®. Jedna z założycielek Stowarzyszenia "Poznań w chuście", pomysłodawczyni "bliskościowej" szoły rodzenia Gaja, założycielka Fundacji Matecznik. Autorka Projektu MAMY PRAWA!.  Uczestniczka szkoleń, kursów i konferencji organizowanych przez Fundację Rodzić po Ludzku, min. z prowadzenia aktywnej szkoły rodzenia oraz opieki nad matką i dzieckiem po porodzie. Entuzjastka naturalnego porodu i naturalnego rodzicielstwa. Prywatnie mama trzech Córek i żona jednego męża ;)  Domatorka. Ze zdumieniem odkryła, że potrafi czerpać przyjemność ze sprzątania, pieczenia ciast, pielenia trawnika i patrzenia na ogień w kominku. Jednak kiedy słyszy zew dzikiej kobiety, idzie potańczyć w rytm afrykańskich bębnów  :)
ALICJA NOWACZYK mama 3-letniego Kuby i rocznego Piotrusia urodzonego w domu, żona maratończyka, doula, doradca noszenia ClauWi®, Promotor Karmienia Piersią. Po pięciu latach pracy w korporacji, okres ciąży oraz pierwsze miesiące spędzone z synkiem w domu, utwierdziły ją w przekonaniu, że to właśnie ciąża, opieka nad kobietą w porodzie oraz noworodkiem to temat, którym chce się zajmować na co dzień. Swoją wiedzę zdobywa doświadczeniem oraz szkoleniami organizowanymi m.in. przez Fundację Rodzić po Ludzku, Stowarzyszenie Doula w Polsce, Centrum Nauki o Laktacji oraz ClauWi® Szkoła Noszenia. Stara się łączyć bycie pełnoetatową mamą z pracą w Mateczniku, nie zapominając o swoich pasjach w postaci jogi oraz podróżowania. Więcej na temat pracy douli dowiecie się na stronie www Alicji.


TUTAJ PRACUJEMY

Zapraszamy Was do 40 m2 otwartej przestrzeni. Idealna na bardziej kameralne warsztaty, jak i spotkania dla większej ilości osób (do 30 uczestników). Obowiązkowym wyposażeniem Matecznika są przewijaki oraz kącik zabaw dla najmłodszych.