poniedziałek, 21 sierpnia 2017

Przyjdź do Centrum Matek podczas IX Kongresu Kobiet w Poznaniu!

Jesteś Kobietą i Matką lub planujesz nią zostać? Zarejestruj się na IX Kongresie Kobiet w Poznaniu! Udział jest bezpłatny, wystarczy tylko wypełnić formularz rejestracyjny!
Podczas Kongresu, jak zawsze, będzie można słuchać wykładów, dyskutować, brać udział w warsztatach, wymieniać się doświadczeniami, tworzyć koalicje, wspierać się i budować sieć znajomości, przyjaźni, solidarności, wsparcia. Będzie można zwiedzać Park Kobiet (tam też szukajcie Matecznika) i korzystać z bogatej oferty kulturowej.

W ramach Kongresu odbędzie się kilkanaście CENTRÓW TEMATYCZNYCH (panele, dyskusje, warsztaty), natomiast my - Fundacja Matecznik i Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, chcemy Was zaprosić do udziału w CENTRUM MATEK, gdzie zajmiemy się problemami związanymi z  opieką okołoporodową i prawami reprodukcyjnymi kobiet.


Zgodziłyśmy się na koordynację Centrum Matek, bo to to dla nas wspaniała okazja i szansa, by podjąć temat praw kobiet w okresie okołoporodowym, w kontekście planowanych zmian w Standardach Opieki Okołoporodowej. Temat ten wzbudził (i nadal wzbudza) silne emocje i obawy wsród samych kobiet, jak i środowisk na rzecz tych praw działających i uważamy, że po prostu trzeba o tym rozmawiać i dyskutować na najważniejszym i największym wydarzeniu ogólnopolskim dla Kobiet, jaką jest właśnie Kongres Kobiet.  Tym bardziej, że po raz pierwszy odbędzie się on nie w stolicy, a u nas, w Poznaniu. 

Jeśli jesteście lub planujecie zostać matkami, jeśli reprodukcyjne prawa kobiet i prawa kobiet w ciąży i porodzie są dla Was ważne - te panele są właśnie dla Was!
Zapewniamy arcyciekawą dyskusję na wysokim, merytorycznym poziomie i możliwość dyskusji z naszymi prelegentkami - znanymi i cenionymi aktywistkami i działaczkami społecznymi.

Zapoznajcie się z naszym programem, poznajcie nasze wspaniałe prelegentki i zarejestrujcie się!!
(przypominamy, że udział jest BEZPŁATNY!) 


I. RODZĘ, JAK CHCĘ – o zmianach w Standardach Opieki Okołoporodowej
Tematyka panelu: standardy dzisiaj i w przyszłości, dotychczasowy stopień realizacji standardów w Polsce, prawa pacjenta a standardy w opiece okołoporodowej, poziom znajomości standardów wśród kobiet i wśród personelu

Prelegentki:
1. Joanna Pietrusiewicz – Prezeska Fundacji Rodzić po Ludzku
2. Agata Aleksandrowicz - Wiceprezeska Fundacji Promocji Karmienia Piersią, blogerka
3. Iwona Marczak – położna, Przedstawicielka Stowarzyszenia Dobrze Urodzeni
Moderatorka: Alicja Nowaczyk i Anna Furmaniuk – Fundacja Matecznik


II. ZACHODZĘ W CIĄŻĘ, KIEDY CHCĘ – Zagrożenia dla praw reprodukcyjnych w prawie i praktyce

Prelegentki:
1. Kamila Ferenc – prawniczka, koordynatorka Zespołu Prawnego Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny 
2. Marta Szostak – koordynatorka ASTRA Network
3. Antonina Lewandowska – młodzieżowa ekspertka do spraw praw seksualnych i reprodukcyjnych, edukatorka seksualna Grupy Edukatorów Seksualnych Ponton
Moderatorka: Krystyna Kacpura – dyrektorka Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny


Wyjdźcie z domów, spotkajcie się, pogadajcie, budujcie kobiecą solidarność i fortecę (z naszych serc i umysłów) dla równości, wolności i sprawiedliwości. Kongres Kobiet to Wy!  

Do zobaczenia 9 i 10 września na Międzynarodowych Targach Poznańskich! #9KongresKobietBrak komentarzy:

Prześlij komentarz