wtorek, 18 lipca 2017

ZOSTAJEMY NA JEŻYCACH!


"Na początku były 2 dziewczyny..."....znacie tę historię? Tak się zaczyna wielu ciekawych pomysłów, biznesów, działań, wspólnych przedsięwzięć... Podobnie zaczęła się także historia Matecznika, ale tym razem to opowieść nie o nas, a o dziewczynach ze ... Smarkaterii-coworkingu rodzicielskiego

Znacie? Korzystacie?

Kto w Smarkaterii jeszcze nie był, ten wkrótce będzie miał okazję nadrobić to niedopatrzenie. Bo od sierpnia większość zajęć z matecznikowego grafiku bedzie realizowanych właśnie tam :) Tak, to oznacza, że zostajemy na naszych kochanych Jeżycach :) 


 Smarkateria to miejsce niezwykle przytulne i klimatyczne. Zlokalizowane w dużym, przestronnym, jasnym mieszkaniu w zabytkowej kamienicy przy u. Mickiewicza. Z osobną kuchnią i naprawdę duuuużą łazienką (kto był na Asnyka, ten na pewno rozumie nasz zachwyt nad tym aspektem ;). 

W ciągu dnia miejsce tętni życiem. W osobnej sali coworkingowej pracują rodzice o wolnych zawodach, a w dwóch innych pokojach ich pociechy bawią się pod okiem wykwalifikowanych opiekunek. Zajęcia Matecznikowe dziać się więc będą głównie w weekendy i popołudnia.

Najbardziej podoba nam się idea Smarkaterii - "aby dobrze pracować nie musimy rezygnować z bliskości z dzieckiem, aby być dobrym rodzicem nie musimy rezygnować z pracy i własnego rozwoju". To się bardzo wpisuje w naszą,matecznikową filozofię, trafia idealnie w nasze dotychczasowe próby godzenia rodzicielstwa w nurcie AP, z potrzebą samorozwoju, po prostu z chęcia do pracy.

Aby przybliżyć Wam nieco miejsce, przeczytajcie co piszą o sobie pomysłodawczynie Smarkaterii, Dorota i Olga: 
"Na początku były dwie dziewczyny i dwie malutkie dziewczynki, które bardzo chciały być razem, robić ciekawe rzeczy i poznawać nowych ludzi…
Smarkateria powstała z realnej potrzeby realnie istniejących mam, wykonujących wolne zawody, z potrzeby miejsca umożliwiającego powrót do aktywności zawodowej bez konieczności rezygnacji z bliskiego kontaktu z dziećmi. Odpowiedzią na tę potrzebę była idea coworkingu rodzicielskiego czyli przestrzeni pracy wspólnej połączonej z miejscem opieki nad dziećmi. Aby ją zrealizować, my – dwie dziewczyny i dwie malutkie dziewczynki, odwiedziłyśmy wiele urzędów, przeprowadziłyśmy wiele rozmów, przeszłyśmy trudną i ciekawą drogę. Wspierali nas dzielni tatusiowie i wspaniała starsza siostra. Powstała Fundacja Smarkateria."

Cóż. Bierzcie dzieciaki i chodźcie do Smarkaterii :) Będzie nam bardzo miło :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz