środa, 11 stycznia 2017

Z NOWYM ROKIEM NOWYM KROKIEM! STYCZEŃ 2017

Witajcie!

Jak przywitaliście Nowy Rok? Rozleniwieni po świątecznej labie? Z listą noworocznych postanowień? Czy z postanowieniem, by nie robić żadnej listy?

My Nowy Rok powitałyśmy listą… spraw do załatwienia :)

A Was witamy listą… styczniowych, arcyciekawych warsztatów dla przyszłych i obecnych Rodziców!
 • Już 12 stycznia o godz. 10.00 dowiecie się, jak wspierać rozwój mowy u dzieci od 0 -1 roku życia na warsztacie logopedycznym „Mamo, Tato, mówię Wam!”* (zapisy: biuro@calimali.pl)
 • 13 stycznia przed południem (a także 27 stycznia), o godz. 10 o zdrowym żywieniu niemowląt (BLW) porozmawiacie z Krysią Fiedler na cyklicznym warsztacie „Dla brzuszka maluszka”(zapisy: krystyna.fiedler@gmail.com) ,
 • a 13 stycznia wieczorem o godz. 18.00  Teresa Piszczała-Nowak (FLOW) czeka na Was z seminarium poświęconym mądremu przywództwu i przewodnictwu w relacji dorosły-dziecko  "Dorosły jak latarnia morska".
 • 14 stycznia o godz. 17 zaspokoicie swoją potrzebę zrobienia czegoś dla siebie dzięki Magdzie Karpienia i jej warsztacie „Mama i jej potrzeby”* (zapisy: kontakt@yourbreastfriend.pl)
 • 15 stycznia o godz. 13 wspólnie z doulą Alicją Nowaczyk zastanowicie się „Czy TO naprawdę tak boli?” - dlaczego boli i jak sobie z tym radzić? 
 • 16 stycznia o godz. 18 przyszli rodzice mogą wziąć udział w spotkaniu pt.: „Seksualność pary* – I warsztat z cyklu „Spotkanie z seksualnością” (zapisy: pisz@kindkolektyw.pl)
 • 17 stycznia o godz. 10 Ania Furmaniuk nauczy Was jak masować Wasze Dziecko masażem shantala
 • 18 stycznia o godz. 10 poćwiczycie z nami wiązanie plecaka i noszenia w nosidle
 • 19 stycznia o godz. 10 nauczycie się wykonywać zabawki wspomagające prawidłowy rozwój mowy oraz wczesnej nauki czytania podczas warsztatu logopedycznego „DoMówka”* (zapisy: biuro@calimali.pl).
 • 20 stycznia o godz. 10.30 poplotkujecie przy kawie w ramach spotkań dla mam PITU-PITU* (zapisy: doula@szymarek.pl)
 • 21 stycznia o godz. 14 poznacie zasady skutecznej „Pierwszej pomocy pediatrycznej”
 • 22 stycznia o godz. 10 Natalia Minge opowie Wam co stosować wobec Dziecka „Zamiast nagród i kar”
 • 26 stycznia o godz. 10 dowiecie się od Ani Furmaniuk, jak napisać dobry plan porodu i jak zrealizować własną wizję porodu w warunkach szpitalnych podczas warsztatu „Chcę urodzić tak jak chcę!”
 • 28 stycznia o godz. 15 nauczycie się stawiać pierwsze kroki zamotani w chustę podczas warsztatów noszenia dla początkujących.
 • A na samym początku lutego, 2 lutego o godz.10 położna Natalia Rajncz na warsztacie „Z nacięciem czy bez?” doradzi Wam jak możecie uniknąć nacięcia krocza podczas porodu, i dlaczego warto o to powalczyć.

Tradycyjnie też co miesiąc możecie liczyć na szkołę rodzenia GAJA (Szkoła rodzenia w Mateczniku), jedynej takiej szkoły rodzenia w Poznaniu, opartej o ideę porodu naturalnego i rodzicielstwa bliskości.

Ufffff …. Trochę tego dużo, prawda? Same się zdziwiłyśmy, jak ten grafik ułożyłyśmy. Zazwyczaj styczeń był miesiącem łapania rytmu po świątecznej pauzie, a tymczasem w tym roku z impetem wchodzimy w ten 2017! Oby to była dobra wróżba :)

Co jeszcze u nas?
·         Zaraz na początku roku udało nam się złożyć wniosek o dofinansowanie naszego projektu MAMY PRAWA na rok 2017. Czy znowu uda nam się pozyskać dotację? Nie wiemy, ale na wszelki wypadek już teraz prosimy o mocne trzymanie kciuków!

·         Potrzebna nam też pomoc! Na razie nasz zespół powiększył się o Panią księgową i Pana Informatyka ale pracy przybywa, pomysłów też, niestety doba nijak nie chce za tym nadążyć i się rozciągnąć. Dlatego każdą dobrą Duszę z wolnym czasem, ale głową pełną pomysłów, i sercem pełnym energii, zapraszamy na pokład. Szukamy wolontariuszy, wolontariuszek, ludzi dobrej woli. Masz trochę wolnego czasu, chcesz podziałać na rzecz kobiet w ciąży i matek i nieść kaganek oświaty pod poznańskie strzechy – pisz do nas!

·         W styczniu pojawi się na naszej stronie do pobrania plik z broszurą informacyjną naszego autorstwa pt.: „Poradnik dla przyszłych rodziców z aglomeracji poznańskiej” (dostępny także w wersji papierowej na Asnyka) – więc jeśli spodziewacie się Dziecka, koniecznie śledźcie naszą stronę!

I to wszystko - wpadajcie w styczniu na Jeżyce, będziemy tam na Was czekać! 

Na przekór pogodzie za oknem, znad herbaty z cytryną i imbirem, gorąco pozdrawiają:

Ania Furmaniuk i Alicja Nowaczyk