niedziela, 22 stycznia 2017

LUTY W MATECZNIKU - samoobrona i bańki ogniowe! :)

Witajcie!

Luty w Mateczniku kreuje się jako miesiąc, w którym KOBIETY MAJĄ SZANSĘ ZADBAĆ O SIEBIE, o swoją asertywność, mięśnie dna miednicy, krocze, a także nauczyć się stawiać bańki ogniowe! :)

Zaintrygowały Was pewnie te bańki :) Jeśli jesteście zainteresowani, to pod okiem naturopatki będziecie mogli się tego nauczyć 26 lutego o godz. 13.00 lub 15.30 (2 niezależne grupy). Zapisy: lidia.migalska@gmail.com

Szczegóły pozostałych spotkań:
 • 1 lutego  o godz. 10.00 dowiecie się, jak wspierać rozwój mowy u dzieci od 0 -3 roku życia na warsztacie logopedycznym „DoMówka!” (zapisy: biuro@calimali.pl)
 • 2 lutego o godz. 10.00 położna Natalia Rajncz-Matusiewicz opowie Wam, jak naprawdę chronić krocze podczas porodu, zapraszamy na "Z nacięciem czy bez?"
 • Kolejnym spotkaniem przygotowującym do porodu będzie "Gdzie rodzić? Jaki wybrać szpital?", podczas którego dowiecie się, jak dokładnie wyglądają poznańskie porodówki, na co można w nich liczyć i jak wygląda w nich realizacja Standardów Opieki Okołoporodowej. 7 lutego o godz. 10.00 zaprasza Alicja Nowaczyk
 • Krysię Fiedler - dietetyk i mamę - spotkać możecie dwukrotnie podczas spotkań Dla brzuszka Maluszka, kiedy to będzie opowiadać o śniadaniach (10 lutego) i zdrowych deserach (24 lutego) Zapisy: krystyna.fiedler@gmail.com
 • 9 lutego o godz. 10.00 Ania Furmaniuk nauczy Was jak masować Wasze Dziecko masażem shantala
 • Na kolejne 2 spotkania z tematyki seksualności zapraszają 13 lutego ("Seksualność pary z dzieckiem") oraz 27 lutego ("Dziecko, płeć i rozwój") psycholożki z KIND Kolektyw (zapisy:pisz@kindkolektyw.pl)
 • O prawidłowym dbaniu o mięśnie dna miednicy powie Wam Bogumiła Dampc podczas warsztatu z Ćwiczeń mięśni dna miednicy 17 lutego o godz. 17.00. Spotkanie przeznaczone dla wszystkich kobiet.
 • Jak zawsze możecie liczyć na spotkania chustowe - te dla początkujących (4 i 26 lutego) oraz dla zaawansowanych (22 lutego)
Jeżeli jesteście rodzicami i chcecie porozmawiać ze specjalistami (psychologami i pedagogami) to w lutym przygotowałyśmy dla Was kilka propozycji:
 • 16 lutego wieczorem o godz. 18.00  Teresa Piszczała-Nowak (FLOW) czeka na Was z seminarium poświęconym agresji u dzieci Agresja - niebezpieczne tabu
 • 19 lutego o godz. 10.00 Natalia Minge poruszy z Wami temat "Małe dzieci - Duże emocje" o emocjach tych najmłodszych.
 • 25 lutego odbędą się 2 spotkania z Małgorzatą Musiał, którą dobrze znacie, bo miejsca na jej spotkaniach rozchodzą się pierwszego dnia zapisów :) - "O złości która nie krzywdzi" o godz. 10.00 oraz o "Granicach w rodzinie" o godz. 15.00.
Szczególnie w tym miesiącu polecamy Wam Warsztat samoobrony i asertywności dla kobiet WenDo - dwudniowy intensywny kurs, podczas którego nauczysz się asertywnej komunikacji, rozpoznawania sytuacji przekraczania granic i dyskryminacji oraz poznasz techniki samoobrony fizycznej. Zapraszamy w dniach 11-12 lutego, godz. 9-16. Zapisy poprzez formularz https://goo.gl/forms/5hQxkuwT0oCcsCxN2 

Tradycyjnie też co miesiąc możecie liczyć na szkołę rodzenia  GAJA (Szkoła rodzenia w Mateczniku), jedynej takiej szkoły rodzenia w Poznaniu, opartej o ideę porodu naturalnego i rodzicielstwa bliskości.

Szczegóły wszystkich naszych wydarzeń w zakładce GRAFIK oraz poniżej ;) 

Zapraszamy!