piątek, 2 grudnia 2016

GRUDZIEŃ - nie samymi świętami człowiek żyje :)

Witajcie!

Mroźne dni, ciemno o godzinie 16.00, choinki w witrynach sklepowych - jasny sygnał, że zbliżają się święta. W Mateczniku też zaplanowałyśmy przerwę świąteczną, ale zanim ona, to jeszcze sporo ciekawych spotkań przed nami.

Często słyszymy, że pierwsze 3 lata życia dziecka są najważniejsze. Dlaczego? O tym powie Wam psycholog oraz fizjoterapeuta.

4 grudnia o godz. 10.00 możecie się spotkać podczas 3 godzinnych warsztatów z Natalią Minge i porozmawiać o ROZWOJU MÓZGU DZIECKA 0-3 lata"  Będzie o rozwoju emocjonalnym, a także o tym, jak wspierać Maluchy w tym okresie.

10 grudnia o godz. 14.00 spotkanie poświęcone ROZWOJOWI MOTORYCZNEMU DZIECKA 0-3 LATA podczas warsztatów z fizjoterapeutą Lechem Furmaniuk.

Natomiast 9 grudnia o 18.00  Teresa Piszczak-Nowak (FLOW) zaprasza na spotkanie poświęcone przywództwu i przewodnictwu w relacji dorosły-dziecko  "Dorosły jak latarnia morska".

Wszystkie kobiety, niezależnie od tego, czy są mamami, babciami czy nie, zapraszamy na warsztat z ĆWICZEŃ MIĘŚNI DNA MIEDNICY 11 grudnia o godz. 10.00. Niesamowita fizjoterapeutka Bogusia Dampc powie, dlaczego warto ćwiczyć i jak ćwiczyć. Warsztat praktyczny.

Jeśli przygotowujecie się do porodu, to co miesiąc możecie liczyć na szkołę rodzenia  GAJA (Szkoła rodzenia w Mateczniku).

Przyszłe mamy oraz kobiety, które stały się matkami niedawno zapraszamy 5 grudnia o godz. 11.00 na godzinne, bezpłatne spotkanie z trenerem i położną Agnieszką Bielewicz zatytułowane MOJA MAŁA, WIELKA ZMIANA. Godzinę wcześniej (tj. o 10.00 ma miejsce spotkanie dla uczestniczek projektu MAMY PRAWA!).

Wszystkich rodziców (obecnych i przyszłych) oraz osoby zajmujące się dziećmi zapraszamy na KURS PIERWSZEJ POMOCY PEDIATRYCZNEJ, 3,5 godzinne spotkanie poświęcone zachowaniu się w trudnych i groźnych dla zdrowia dzieci sytuacjach. Warsztat 17 grudnia o godz. 15.00.

W Mateczniku nie może zabraknąć warsztatów chustowych dla początkujących i zaawansowanych - odbędą się one 7 grudnia (plecak prosty/nosidła) oraz 18 grudnia (dla początkujących).

A piątkowe przedpołudnia zajęły nam:
DLA BRZUSZKA MALUSZKA - spotkania dla opiekunów z dziećmi dotyczące żywienia maluchów z dużą dawką wiedzy na temat BLW. Dietetyk Krysia Fiedler zaprasza 2 i 16 grudnia.
PITU-PITU - grupa spotkaniowa dla mam z małymi dziećmi. Doule i mamy Sonia Kotlarek i Marianna Szymarek zapraszają 9 grudnia.

Szczegóły wszystkich naszych wydarzeń w zakładce GRAFIK na naszej www, a w załączeniu kalendarz ze wszystkimi zajęciami w wersji graficznej ;)

Pozdrawiamy gorąco i zapraszamy do nas!