środa, 25 lutego 2015

MARZEC - do wiosny jeszcze trochę, a nasz GRAFIK "GĘSTY" w propozycje dla WAS :)

Choć kalendarz
nieubłaganie wskazuje jeszcze czas zimowy, w Mateczniku budzimy się z zimowego letargu i grafik na marzec bogato przyozdobiłyśmy całą gamą różnych zajęć i warsztatów. Najbliższe tygodnie zapowiadają się, więc kolorowo, a my patrzymy na nie optymistycznie ;)

Zanim zapoznacie się z naszym grafikiem mamy parę uwag technicznych:

- zapisy na zajęcia przygotowane przez FLOW - pracownię relacji kierujcie na adres: flow.pracowniarelacji@gmail.com
- zapisy na zajęcia adresowane tylko do przyszłych Rodziców i organizowane przez GAJĘ Szkołę Rodzenia i Naturalnego Rodzicielstwa kierujcie na adres: poczta@gaja-szkolarodzenia.pl
- zapisy na warsztat z Agnieszką Stein kierujcie na adres: i.lenkiewicz@przedporodem.pl
- zapisy na zajęcia chustowe i doulowe kierujcie na pocztę matecznikową: kontakt@matecznik-poznań.pl .

Mamy nadzieję, że się nie pogubicie ;)
Od stycznia współpracujemy z Pracownią Relacji FLOW, która organizuje spotkania dla Rodziców w duchu filozofii Jespera Juula, z kolei szkoła rodzenia GAJA uruchomiła marcowe zajęcia w cyklu otwartym wszystkie marcowe zajęcia w cyklu otwartym.
:

Oto co przygotowałyśmy dla Was na przedwiośniu:

3 marca - rusza grupa na masaż shantala niemowląt (maksymalnie 3 spotkania)
oraz odbędzie się pierwsze spotkanie Grupy Rozwojowej dla Rodziców, które prowadzi Pracownia Relacji FLOW

4 marca - warsztat z Położną "Gdy staję się Mamą, Tatą..." - dotyczące min. przebiegu porodu i opracowania planu porodowego, omówione zostaną także zagadnień cesarskiego cięcia oraz porodu domowego.Spotkanie tylko dla przyszłych Rodziców.

5 marca - FLOW zaprasza na seminarium „Jestem OK. taki jaki jestem – jak dzieci rozwijają zdrowe poczucie własnej wartości”

7 marca - warsztat z Doulą "Kołysać na fali ..." dotyczące niefarmakologicznych metod łagodzenia bólu porodwego oraz roli hormonów sterujących porodem.Spotkanie tylko dla przyszłych Rodziców.

10 marca - warsztat chustowy dla początkujących
oraz
seminarium FLOW "Sztuka mówienia „nie” z czystym sumieniem"

11 marca - warsztat z Doulą pt.: "Jestem Mamą, jestem Tatą ...i co dalej?" dotyczący Połogu, tego co po porodzie dzieje się kobiecym ciałem i psychiką, jak sobie radzić z poporodowymi dolegliwościami, jak Tata może wspierać Mamę w nowej roli i jak Mama może wspierać w tej roli Tatę. Spotkanie tylko dla przyszłych Rodziców
oraz
pierwsze spotkanie Grupy spotkaniowej dla Mam z dziećmi do 10 mca życia, którą organizuje Pracownia Relacji FLOW w co drugą środę miesiąca

12 marca - spotkanie z cyklu "W oczekiwaniu na poród-porady Douli" - tym razem poświęcone tematyce planu porodowego wobec rzeczywistości na poznańskich porodówkach
oraz
warsztaty plecakowe z noszenia w chustach

14 marca - warsztat z instruktorem szkoły rodzenia pt.: "Pielegnacja w zgodzie z naturą" dotyczących naturalnej i ekologicznej pielęgnacji noworodka (w tym pieluszek wielorazowych) oraz poporodowych formalności. Spotkanie tylko dla przyszłych Rodziców.
oraz
warsztat z Agnieszką Stein "Odkrywanie potencjału u Dziecka"

16 marca - spotkanie informacyjne o porodach domowych

17 marca - spotkanie dla mam z cyklu "Pitu, Pitu"
oraz
kolejne spotkanie Grupy Rozwojowej FLOW

18 marca - warsztat z fizjoterapeutą pt.: "Rozwój i pielęgnacja małego Noworodka i Niemowlaka" - jak prawidłowo trzymać,ubrać i wykąpać nasze Dziecko, jak przebiega jego prawidłowy rozwój, czym się różni kąpiel w wiaderku od kąpieli w wanience - warsztaty praktyczne z lalkami. Spotkanie tylko dla przyszłych Rodziców.

19 marca - spotkanie z Doulą i Położną pt.: "Z nacięciem czy bez", poświęcone problematyce nacięcia krocza podczas porodu. Spotkanie tylko dla kobiet.

21 marca - warsztat z instruktorem masażu shantala oraz z psychologiem pt.: "Być blisko z Dzieckiem". Spotkanie tylko dla przyszłych Rodziców.
oraz
chustowy warsztat dla poczatkujących

24 marca - spotkanie z cyklu "Wtorki z Doulą - czyli ciążowa Grupa Wsparcia"
oraz
seminarium FLOW pt.: "Rodzice jak latarnia morska"

25 marca - warsztat z konsultantem laktacyjnym pt.: "Aby droga mleczna była prosta". Spotkanie tylko dla przyszłych Rodziców.

26 marca - spotkanie z Doulami pt.: "Karmimy piersią!" Podczas spotkania będzie można otrzymac bezpłatny egzemplarz książki "Opowieści o karmieniu piersią. Przełamując bariery". Spotkanie zarówno dla przyszłych jak i obecnych Rodziców.

27 marca - spotkanie z cyklu "Kręgi Opowieści Porodowych" - słuchając i dzieląc sie swoimi dobrymi, pozytywnymi porodowymi historiami postaramy się wspólnie odczarować Poród. Spotkanie tylko dla Pań.

28 marca - warsztat chustowy dla przyszłych Rodziców.

Ufff... :) Dużo tego, prawda? Mamy nadzieję, że każdy z Was znajdzie tu coś dla siebie i że podczas zajęć dopisze frekwencja :)


Gorąco zapraszamy i przedwiosennie pozdrawiamy :)